ΨΗΦΙΑΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΑΦΗΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

Καλώς ήρθατε στον Ψηφιακό Κόσμο του Μουσείου Αφής!

Το Μουσείο Αφής, ανοίγει τις πύλες του διαδικτυακά και υποδέχεται στον πλούσιο κόσμο του τους μικρούς του φίλους! Περιηγηθείτε στις εκπαιδευτικές μας σελίδες, εξερευνήστε τις ενότητές μας και μάθετε για τις μοναδικές συλλογές του μοναδικού Μουσείου σε όλη την Ελλάδα που ΟΛΟΙ οι επισκέπτες μπορούν να Αγγίξουν.

Videos, παιχνίδια-δραστηριότητες και σημαντικές πληροφορίες, είναι διαθέσιμα για να μάθετε για την αναπηρία της όρασης και να έρθετε με έναν ξεχωριστό τρόπο σε επαφή με τον αρχαίο ελληνικό πολιτισμό και τις τέχνες. Ανακαλύψτε πολλά που δεν γνωρίζατε μέσα από ένα ιδιαίτερο «ταξίδι», με ευχάριστο και διασκεδαστικό χαρακτήρα! Φυσικά σας περιμένουμε και από κοντά ώστε να συμμετάσχετε στα εκπαιδευτικά μας προγράμματα και ειδικές δράσεις & να έρθετε σε άμεση επ-Αφή με όσα αυτό το τόσο διαφορετικό Μουσείο έχει να σας προσφέρει!